Online výukové webináře

Webináře o jachtingu, které jinde nenajdete

Lepší je se připravit, než být překvapen.

Přednáší Tereza Langhammerová

RYA Coastal Skipper
VMP M+S instruktor a komisař SPS

Osobní konzultace zdarma

Sleva pro účastníky plaveb Tetris Sailing

Garance vrácení peněz

Pobyt na plachetnici a příprava na competent crew

cena 350 Kč

Obsah:

Popis částí plachetnice, popis podpalubí, vysvětlení fungování vodních a elektrických systémů, motoru, kuchyňky a toalety, zásady života na plachetnici, komunikace, mořská nemoc, co s sebou na loď, ukázka základních uzlů.

Obsah pokrývá všechny důležité body řádného safety-briefingu

Pro koho je určen:

Pro začátečníky, kteří nikdy na plachetnici nebyli, a pro ty, kteří si chtějí zopakovat zásady života na lodi, její funkčnost a pravidla.

Práce s plachtami a základy trimování plachet

cena 350 Kč

Obsah:

Podrobný popis plachet a pevné i pohyblivé takeláže, manévry vytahování i stahování plachet a jejich bezpečnost, základy aerodynamiky ve vztahu k nastavením plachet na různé směry větru. Vhodné i pro úplné začátečníky. 

Prezentace obsahuje animace pro lepší představu práce s lany.

Pro koho je určen:

Pro začátečníky i mírně pokročilé, kteří si potřebují zopakovat základy trimování plachet a lana na palubě a jejich funkčnost.

Jak být dobrým kapitánem

cena 350 Kč

Obsah:

Rozvíjení tzv. softskills kapitána, popis přípravy na plavbu, rozdělení rolí na palubě, tipy pro práci s různými druhy složení posádek. Jak by měl kapitán vystupovat a komunikovat, jak řešit krize na palubě, například děti, úklid, vaření, a pod. Jak správně řešit problémy s jinými loděmi. 

Pro koho je určen:

Pro začínající nové kapitány nebo ty, kdo plánují kapitánské zkoušky a vlastní plavby. Hodí se i jako doplnění vzdělání a vylepšení plaveb pro už zkušené kapitány.

Kapitánské průkazy

cena 350 Kč

Pro koho je určen:

Pro všechny, kdo si plánují pořídit nebo rozšířit jakékoliv kapitánské papíry na plachetnice i motorové lodě na vnitřních vodách i na moři.

Obsah:

Rozdíly ve zkouškách na vnitřních vodách a moři, shrnutí dosažitelných kapitánských oprávnění, jejich časová i finanční náročnost, výhody i nevýhody, osobní zkušenosti z kurzů a zkoušek.

Ukázka se připravuje

Garance vrácení peněz

Nenašli jste ve webináři co jste hledali? Nevadí! Napište mi na tetris.sailing@gmail.com a domluvíme se na vrácení peněz.

Tereza "Tetris" Langhammerová

Aktivní a nadšený jachtař od 16 let, plachtí na okruhových plachetnicích, vnitřních vodách ČR i námořních plachetnicích. od roku 2015, kdy získala britský certifikát RYA skipper, se pravidelně plaví jako kapitán na moři. Již 10 let pravidelně organizuje  zážitkové a výcvikové plavby, přednášky a workshopy. Od roku 2020 má osvědčení k ověřování praktických dovedností VMP a vede VMP školení a kurzy.

Certifikace:

  • VMP-C 2014
  • Indoor Free Diver 2014
  • RYA Day Skipper 2015
  • RYA VHF DSC Certificate 2017
  • RYA Coastel Skipper 2018
  • Pověření k ověřování praktických dovedností VMP M+S 18.3.2020

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.