Brandaris Race 2021

KAPACITA MOMENTÁLNĚ ZAPLNĚNA

Turistický závod historických plachetnic s plochým dnem v Holandsku. Neuvěřitelný víkendový zážitek na palubě 36m plachetnici na nádherném holandském Wadenzee. Vhodný pro začátečníky i nejachtaře.

Termín:
15.-17.10.2021
Nalodění:
pátek 15.10. v 18:00
Konec akce:
neděle 17.10. v 18:00

Domovský přístav: Harlingen, Nizozemsko

Přes 100 historických plachetnic s plochým dnem vypluje v sobotu 16.10. na jednodenní závod začínající před přístavem Harlingem a končící u ostrova Terschelling. Nezapomenutelné výhledy z paluby krásného klipru dělají tuto akci opravdu životním zážitkem.

Brandaris Race je každoroční tradiční závod historických holandských plachetnic s plochým dnem. Za starých časů se většina těchto plavidel používala pro přepravu nákladu či pro rybářské účely, dnes však slouží zejména k rekreaci, teambuildingovým aktivitám a dobrodružným výpravám severními moři. Větší lodě byly poháněny párou a nad palubou měly jeden či dva pomocné stěžně na malé plachty. A proč se Brandaris Race říká „Hnědá flotila“? Protože takovou barvu zde má moře, mělké, ale překrásné Waddenzee, které se rozprostírá mezi pevninou a frískými ostrovy. 

KAPACITA MOMENTÁLNĚ ZAPLNĚNA

Cena celé akce je 6390 Kč na osobu. 

V ceně je pronájem lodě,  služby kapitána a prvního důstojníka, poplatky v marinách, závěrečný úklid a stravování na lodích od sobotní snídaně do nedělního oběda. 

Akce je nenáročná a vhodná i pro začínající jachtaře, na lodi je dostatek místa a kajut. Zapojit se do ovládání lodi může ten, kdo chce, dle pokynů kapitána a prvního důstojníka.

PROGRAM PLAVBY

Nalodění probíhá v přístavu Harlingen v pátek večer, večer proběhne krátký safety briefing ohledně fungování a života na lodi a programu závodu. Na start se vyplouvá v sobotu ráno a závod probíhá přes den. Odpoledne všechny lodě kotví v přístavu Terschelling na stejnojmenném ostrově, kde je možné si půjčit kola a ostrov si projet. Večer probíhá v blízké restauraci veřejné vyhlašování vítězů závodu.

V neděli ráno se vyráží na neorganizovanou plavbu zpět do Harlingenu, kde se kotví v pozdějším odpoledni. Tím také končí plavba. Ideální je rezervovat si přespávání v některým z místních penzionů a v pondělí se zajet podívat do blízkého Amsterdamu.

Klipr Actief

Tato krásná plachetnice má svou aktivní minulost. V roce 1888 zahájila provoz pod jménem Johanna Christina. Tehdy měla pouze jeden stěžeň a na délku pouhých 24 metrů. Loď původně převážela náklad po holandských kanálech, nejprve pod plachtami a později s motorem. Později byla přestavěna a prodloužena o 12 metrů na současnou délku 36 metrů. V roce 1990 byla loď zmodernizována na pohodlnou a sportovní plachetnici plně vyhovující rekreačním účelům. Byla přejmenována na Actief, aby si navždy připomínala svoji aktivní minulost.

V podpalubí je velký a pohodlný salon s plně vybavenou moderní kuchyní a výčepním pultem. K dispozici jsou tři sprchy a tři toalety. Všechny kajuty mají umyvadlo s tekoucí teplou i studenou vodou.