Výcvikové Plachtobraní 2020

Kapacita momentálně zaplněna

Víkendový intenzivní výcvik plachtění na plachetnici ve flotilové plavbě s možností ověření praktických dovedností potřebných k průkazu VMP – S. 

Termín: 22-23.8. 2020

Nalodění: pátek večer 19:00 v marině Frymburk

Vylodění: neděle 16:00 v marině Frymburk

Počet lodí ve flotile: 3

Cena: 3 250Kč

Výcvik bude koncipován jak pro úplně začátečníky s chutí se naučit bezpečně vést loď na vítr i v dopravním provozu i pro pokročilejší jachtaře s cílem kapitánovat vlastní plavby. Sylabus výcviku a program plavby se vytváří na míru posádkám a potřebám a zájmu účastníků.

Výukové ONLINE přednášky před plavbou:

Pro účastníky plavby ZDARMA, pro jiné zájemce cena 180Kč.

  • 17.8. Začátečníci – Přednáška určená pro začátečníky nebo méně zkušené jachtaře. Základy terminologie, seznámení s lodí, základy práce s plachtami, základy bezpečnosti.
  • 19.8. Pokročilí – Na míru složený sylabus: správné postupy manévrů pod plachtami i na motor, MOB, zajíždění a kotvení v marinách. Lze měnit dle domluvy.

 

Přihlašování na tetris.sailing@gmail.com

Velikost (či naopak menší velikost) našich českých přehrad poskytují výborné podmínky pro intenzivní výuku plachtění. Zatímco na moři je potřeba obrátit loď jednou za několik hodin, na přehradách se to děje každých 10 min. Každý na palubě si tak má možnost plně a beze spěchu vyzkoušet všechny úkoly a úkony spojené s obsluhováním plachetnice, aniž by se tím zdržovala plavba

Celková cena 3 250Kč.

V ceně je pronájem lodi, služby kapitána, online výukové přednášky, materiály, poplatky v marinách, nafta, strava od sobotní snídaně do nedělního oběda.